Fenomen Mirandy Kerr

W modzie szukam codzienności. Uwielbiam wybiegi za to, że pokazują nam sztukę w czystej postaci. W sklepach jednak wybieram rzeczy pasujące do mojego stylu życia. Dlatego zawsze będę promowała te modelki, które potrafią na pokazach nosić szałowe kreacje podyktowane impulsem projektantów, ale jednocześnie wychodzą ponad to. Jeśli modelka czerpie inspirację z wybiegów, nie gubi się w świecie marek, metek, nazw oraz wyraża własną estetykę i osobowość poprzez ubiór poza grafikiem pracy, to widz ę w niej talent, pasję i instynkt bizneswoman. Takie modelki to ikony stylu. One nie naśladują mody, a ją kreują! I dlatego właśnie najsławniejsi projektanci świata szyją dla nich stroje. Są jak muza.

Jedną z takich kobiet jest Miranda Kerr. Fashionistka i stylistka dla siebie samej. Według rankingów to Kate Moss zajmuje pierwsze miejsce. Uwielbiam kocią osobowość Kate w modzie. Osobiście jednak uważam, że to australijska modelka zasługuje na miano tej pierwszej. Miranda urodziła się w Sydney, ale jej korzenie to istna mieszanka kulturowa: angielskie, szkockie i francuskie. Pochodzenie i obycie z pewnością ukształtowały gust Mirandy. Jestem wielką fanką brytyjskiej elegancji i francuskiego szyku. Dlatego styl ubierania się właśnie tej modelki tak bardzo do mnie przemawia. Potrafię odnaleźć siebie w jej kreacjach. Koronkowe sukienki, wąskie, ołówkowe spódnice, skórzane mini, jeansy, rurki, proste T-shirty-to wszystko mamy na co dzień w zwyczajnych sklepach. Trzeba tylko cierpliwie szukać i wykorzystać całą gamę kolorów. Udajcie się w wirtualną podróż z Mirandą Kerr (i ze mną;)) do świata mody!

Pamiętacie zjawiskową kolekcję Marca Jacobsa inspirowaną stylem Brigitte Bardot? Suknia a’la B.B. idealnie podkreśla kobiece kształty. Jest niewyzywająca i pełna uroku.

Torebka Prady to jeden z ulubionych dodatków modelki. Buty w int ensywnymodcieniu niebieskiego ożywiają stylizację ( na zdjęciu po prawej).

Czerwona szminka jest uniwersalna; można ją wykorzystać do tysiąca looków.

To co uwielbiam w Mirandzie Kerr? Stonowaną elegancję i klasyczny minimalizm. Modelka nie odmładza się na siłę. Damy są zawsze w modzie!

Jak na Aniołka Victoria ’s Secret przystało, Mirand a Kerr nosi niewinną biel. I to na całego! Wzorzyste spódnice: w kwiatki i hafty są nietuzinkowe.

Spódnica za kolano to totalnie angielski i anielski wybór.

Minimalistycznie, prosto i dziewczęco.

X